Projekt wnętrz w Toruniu – czy warto ?

Remont, wykończenie pod klucz, robię sam czy zapytam co powie Architekt Wnętrz w Toruniu?

Zawsze byliśmy uczeni, żeby liczyć siły na zamiary. Najczęściej w tym przypadku dokładnie określić budżet jaki przeznaczymy na inwestycję, może jeszcze tężyznę fizyczną do drobnych prac i noszenia ciężarów.

Kiedy pojawia się termin budżet, każdy przecież wie, że trzeba go przeliczyć, nie przekraczać, przewidywać trudności i nieoczekiwane wydatki. Na to mamy kolejną odpowiedź “założę więc bufor, bufor na to czego nie przewidziałam -em”.

Rozpoczynamy inwestycję, silnie trzymamy stery w rękach, mamy przecież budżet i to z buforem! Czas realizacji i terminy bardzo dobrze zbiegają się na kartce lub w arkuszach kalkulacyjnych zaawansowanych użytkowników pakietów programów biurowych.

( Odnośnik dla zainteresowanych pakietami oprogramowanie biurowego i tajnikami aplikacji chmurowych )

Kontynuując myśl, sukces to tylko kwestia czasu, oczywiście tego zaplanowanego…

Wiemy, że świat idealny jeśli istnieje to raczej nie na tej planecie, przeanalizujmy więc ponownie terminologię i dowiedzmy się co na to powie Architekt Wnętrz w Toruniu.

Budżet – to zakres na który nas stać. Przekroczenie go zazwyczaj kończy się spadkiem jakości lub niedokończeniem pozostałych zadań.

Bufor na nieprzewidziane wydatki – Architekt Wnętrz w Toruniu może taki założyć na podstawie doświadczeń, poznanego zakresu prac, inwentaryzacji pomieszczeń, oceny stanu technicznego i poznania preferencji Klienta. Ocenę przeprowadza się przy założeniu odpowiednich kryteriów, również związanych z ocena ryzyka.

Natomiast jeśli Klient nie pracuje w branży remontowo – budowlanej trudno powiedzieć na podstawie jakich kryteriów ma określić co się uda a co nie. Ile czasu poświęci na szukanie ofert, porównanie cen produktów i materiałów wykończeniowych. Pozostawiamy więc Tobie drogi czytelniku odpowiedzenie sobie na pytanie czy ten mający nas chronić bufor, rzeczywiście będzie chronił czy zapewni pozorny spokój.